Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy?

Dojrzałość szkolna to osiągnięcie takiego rozwoju sfer fizycznej, intelektualnej i emocjonalno- społecznej, która sprawia, że dziecko jest gotowe mierzyć się z obowiązkami szkolnymi jakie go czekają. Pierwsze kroki w szkole to ważny czas zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Jak zatem się do tego przygotować?

  1. Warto rozpocząć przygotowania do szkoły wcześniej niż zadzwoni pierwszy dzwonek. Zadbajcie Państwo by opowiedzieć czym jest szkoła, po co do niej chodzimy, czego możemy się nauczyć, kogo poznać. To bardzo cenne i ważne dla dziecka informacje, pozwalają nie tylko rozbudzić naturalną ciekawość dziecka, ale także osłabić lęk przed nieznanym. W żadnym wypadku nie należy straszyć szkołą, dobrze jest opowiedzieć o swoich dobrych przeżyciach i wspomnieniach związanych z latami szkolnymi. Zachęcajcie Państwo dziecko do zadawania pytań.
  2. Przyzwyczajanie dziecka do samodzielności, dbałości o swój wygląd zewnętrzny i nowych
  3. Wspólne zabawy, gry rozwijają pamięć wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, lepienie, rysowanie, malowanie wpływa na sprawność manualną i przygotowuje do nauki pisania.
  4. Dzieci w bardzo dużym stopniu uczą się przez modelowanie, warto pobudzać je do opowiadania o swoich przeżyciach, uczuciach, pomagać w nazywaniu emocji. Istotne jest pokazywanie przez rodzica, jak można radzić sobie z trudnymi emocjami, jak łagodzić lęki i stres.
  5. Warto z dzieckiem wspólnie wybrać wyprawkę (zeszyty, piórnik z ulubionym bohaterem), nowe wygodne ubranie i dodatki) Niech dziecko poczuje, że jego zdanie się liczy, jest istotne.

Czytaj więcej: Jak przygotować dziecko do pierwszej klasy?

GODZINY PRACY KLAS I

I półrocze roku szkolnego 2021/2022

Klasa 1a – wych. Anna Stefaniuk, zmiana ranna

Klasa 1b – wych. Adrianna Szymczak, zmiana popołudniowa

Klasa 1c – wych. Beata Janiszek, zmiana popołudniowa

Odsłon artykułów:
3754774

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem