14 maja 2016 w naszej szkole odbyły się I Szkolne Zawody Modeli Szybowców „Smyki na Start”. Zawody pod patronatem Świetlicy pomogli zorganizować przedstawiciele Fundacji „Smyki na Start” oraz Orlęta ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej (jako wolontariusze). Gośćmi specjalnymi byli p. Krzysztof Drabarek z wydziału MEL Politechniki Warszawskiej – jeden z konstruktorów „smyka” oraz miejscowy ksiądz proboszcz. Partnerem imprezy było Biuro do Spraw Proobronnych MON.

„Smyki na Start” to zawody w których zawodnicy startują zbudowanymi przez siebie w trakcie imprezy takich samych modelach. Łączą ze sobą elementy zabawy, edukacji i rywalizacji.

Zawody modeli powstały jako analogia do rozgrywanych na szybowcowych mistrzostwach świata konkurencji w klasie światowej (World Class) w której uczestniczą wyłącznie szybowce PW-5 "Smyk".

Elementem wyróżniającym zawody "Smyki na Start" spośród wielu podobnych imprez jest to, że dzieci samodzielnie zbudowały swoje modele na miejscu.

Każdy uczestnik zawodów wyszedł ze zbudowanym przez siebie modelem, nowymi umiejętnościami, a najlepsi również z nagrodami.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę Rodzicom, którzy wzięli czynny udział w zawodach.