W dniach 28.03.2014 uczniowie klasy 5d z wych. p. U. Szulich  uczniowie klasy 5c z wych. p. P. Dzięciołem oraz 8.04.2014 uczniowie klasy 6a z wych. p. U. Gradowską i uczniowie 6b z wych. p. W. Wacewicz wybrali się na wycieczkę do Sejmu RP.
Przypominamy, że Sejm od 1505 roku to najwyższy organ ustawodawczy w Polsce. Składa się on 460 posłów wybieranych w wyborach powszechnych, bezpośrednich, równych, proporcjonalnych w głosowaniu tajnym. Kadencja Sejmu trwa 4 lata.
Wizyta w tym ważnym dla Polaków miejscu była dla uczniów ekscytującym przeżyciem - od momentu kontroli  przez Straż Sejmową, przez spotkanie z posłem i możliwością zadania pytań, po spacer po najważniejszej sali obrad, gdzie zapadają kluczowe decyzje dotyczące naszego kraju. Uczniowie zgodnie przyznali, że była to ciekawa lekcja historii.