29 października 2014 uczniowie klasy 4B wraz z wychowawczynią wybrali się do muzeum DULAG 121 w Pruszkowie, gdzie uczestniczyli w zajęciach „Skrzynia skarbów”.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat obozu przejściowego DULAG 121, a także historii Powstania Warszawskiego i II wojny światowej. Zapoznali się z warunkami panującymi w obozie za pomocą przedmiotów potrzebnych więźniom. W szczególności zwrócili uwagę na przedmioty codziennego użytku, poznali ich znaczenie, kontekst użycia i różne sposoby zastosowania. Oglądali repliki oryginalnych obozowych przedmiotów, rozmawiali o ich historii oraz wyjątkowej wartości w obozowych warunkach.

Aby lekcja przybrała atrakcyjną formę, uczniowie korzystali z mini wykładu, dyskusji, pracy w grupach oraz pracowali z tekstem źródłowym. Korzystali też z fragmentów wystawy, zgromadzonych eksponatów i relacji świadków historii.