Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

 IMG_20160511_094247.jpg

więcej zdjęć w galerii

W dniach 9 - 11.05.2016 odbyła się wycieczka klas 4 w czasie której uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi. Pierwszy dzień minął na zwiedzaniu Sandomierza - oprócz podziwiania zabytkowego rynku, uczniowie mogli zwiedzić podziemną trasę wycieczkową przebiegającą pod rynkiem, a także okoliczne zabytki.

Czytaj więcej:  Sandomierz - Janów Lubelski - wycieczka klasy 4abcd 2016

więcej zdjęć w galerii

Szkoła nie zawsze musi być nudna, zwłaszcza wtedy gdy zajęcia odbywają się pośród bieszczadzkich połonin. Uczniowie klas 5. przeżyli swoją przygodę, spędzając kilka dni w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski – dzikich Bieszczadach w dniach 9 – 13 maja 2016!

Dni zajmowały nam atrakcje wymagające sprawności i kondycji fizycznej. Bieszczady Challenge to gra terenowa realizowana w dwóch grupach, które wyruszyły szlakiem wprost do opuszczonej łemkowskiej wsi - Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczoną drogą oraz wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów.

Czytaj więcej: Bieszczady - wycieczka klasy 5abcd 2016

więcej zdjęć poniżej

27. kwietnia 2016 uczniowie klasy 1e mieli przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej "W muzeum wszystko wolno" w Muzeum Narodowym. Dzieci z przejęciem oglądały wszystkie prezentowane w ramch lekcji eksponaty. Największym zainteresowaniem cieszyła się interaktywana krzyżówka i sala z dawnymi strojami, które dzieci miały okazję "przymierzać".

Czytaj więcej: W Muzeum wszystko wolno

DSCN2852.jpg

więcej zdjęć poniżej

W związku z obchodami 100-lecia Pruszkowa uczniowie klas mlodszych odbyli wycieczkę do Muzeum Dulag 121 na lekcję muzealną „Nasza mapa Pruszkowa”. Zajęcia zapoznały uczniów z historią miejsc charakterystycznych dla Pruszkowa, oraz tych, które zniknęły z krajobrazu miasta. Dzieci oglądały stare fotografie Pruszkowa oraz budowały makietę miasta.

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

Odsłon artykułów:
3754776

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem