Jan Paweł II emanował świętością, czyli pięknem swojego człowieczeństwa, bogactwem osobowości, dobrocią, mądrością i miłością.

Kanonizacja Jana Pawła II była wspaniałą okazją, by poznać życie i nauczanie Ojca Świętego. Z tej okazji 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie z klas V i III zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny.

Piątoklasiści podkreślili, że papież zawsze współczuł cierpiącym, troszczył się o potrzebujących i modlił się w ich intencji, bo kochał ludzi. Sumiennie wykonywał codzienne obowiązki, był wiernym przyjacielem oraz uczył innych trudnej sztuki wybaczania. Młodzi artyści „dali” nam receptę na świętość. Wspólny śpiew na tle wyświetlanych slajdów bardzo nas wzruszył. Przedstawienie wzbogaciły prezentacje multimedialne nawiązujące do poszczególnych etapów życia Jana Pawła II. Zebrani na sali nauczyciele i uczniowie ze wzruszeniem wysłuchali ulubionej przez papieża Barki i innych pieśni w wykonaniu szkolnych artystów.

Uroczystościom z okazji kanonizacji towarzyszyła wystawa prac uczniów, którzy uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Jan Paweł II – Droga do świętości”.