Szkoła Podstawowa nr 9

im. Marii Skłodowskiej - Curie

więcej zdjęć w galerii

24 czerwca 2016 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klas 1 - 5 odebrali z rąk Pani Dyrektor  świdectwa z "czerwonym paskiem" oraz nagrody za udział w konkursach.

Wszystkim życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

DSC00283.jpg

więcej zdjęć w galerii

23 czerwca 2016 uczniowie klas szóstych oficjalnie stali się absolwentami naszej szkoły. Podczas uroczystości zostały wręczone: Nagroda Prezydenta Miasta, Nagroda Dyrektora Szkoły, Nagroda Rady Rodziców oraz Nagroda dla Sportowca Roku. Było też wiele innych, które z trudem możnaby tu wymieniać.

Życzymy kolejnych sukcesów w dalszych latach nauki!

DSC_2507.jpg

więcej zdjęć poniżej

W Pruszkowie, 17 czerwca 2016, odbyły się obchody 71. rocznicy rozpoczęcia moskiewskiego procesu szesnastu Przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.
Wzięliśmy udział w uroczytej mszy świętej oraz marszu pamięci ulicami miasta.

Czytaj więcej:  Obchody 71. rocznicy rozpoczęcia procesu Szesnastu 17.06.2016

więcej zdjęć w galerii

16 czerwca 2016 przyszedł czas na wstęp do pożegnania z murami naszej szkoły uczniów klas 6. Ostatnie dedykacje, ostatnie wspólne tańce i coraz mniej czasu ... wspólnego czasu w naszej szkole.

więcej zdjęć w galerii

13 czerwca 2016 odbył się uroczysty apel, podczas którego zostały wręczone nagrody za udział w różnego rodzaju konkursach. To nasze szkolne wydarzenie uświetlniły występy szkolnych artystów. Wszystkim nagrodzonym - gratulujemy!

więcej zdjęć w galerii

10 czerwca 2016 aktorzy Koła Teatralnego odwiedzili Teatr Lalka w Warszawie, w ramach nagrody za zajęcie I miejsca w V Przeglądzie Taetrów Amatorskich, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Brwinowie.

Warsztaty "Moja tajemnica" to zabawa literacko-teatralna dla najmłodszych w aktorskim wykonaniu Anny Bojarskiej, która wprowadza widza w świat pojęć teatralnych oraz w magiczny klimat wierszy Danuty Wawiłow wywiedziony z dziecięcej wyobraźni. Spektakl - zabawa ma zainspirować widza do nazywania uczuć i emocji własnym językiem.

Warsztaty bardzo nam się podobały. Wiemy nad czym będziemy pracować!

IMG_20160523_121251.jpg

więcej zdjęć poniżej

Umiejętność jazdy na rowerze jest niezwykle przydatna w naszym życiu a możliwość poruszania się po drogach publicznych wymaga karty rowerowej. Na zajęciach technicznych, uczniowie klas 4 i 5, starali się jak najdokładniej pokonać slalom, "ósemkę" i skręty.
Nie wszystkim udało się zaliczyć egzamin praktyczny ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie może być mowy o żadnej taryfie ulgowej.
Dla tych, którym się nie powiodło - powodzenia następnym razem!

Czytaj więcej: Zdobywamy "prawo jazdy na dwa kółka" - 2016

20160611_113240.jpg

więcej zdjęć poniżej

Tym razem gościmy w Pruszkowie ościenne gminy. Wiele atrakcji, fitness, rekodzieło, stowarzyszenia, wystawy. Tańczymy, odpowiadamy na pytania konkursowe, ćwiczymy refleks i koncentrację.
Kto by pomyślał, że tyle siły potrzeba, aby grać na instrumentach (warsztaty Orkiestry Dętej "Pruszkowianka") i koordynacji (moja osobista próba opanowania perkusji). Popularyzacja krwiodawstwa i nauka pierwszej pomocy.
Trudno opisać wszystkie elementy i atmosferę takich wydarzeń. Tu po prostu trzeba być. Zapraszamy.
Nastepne "Śniadanie" - tematycznie bliskie memu sercu - "Sportowy Pruszków". I chociaż będą to już wakacje, liczę, że tak jak dziś, spotkamy się w dużym "dziewiątkowym" gronie.

See you!

RSz

Czytaj więcej: PRZYSTANEK PRUSZKÓW, czyli kolejne spotkanie "na trawie", czyli trzecie, wiosenne "Śniadanie w...

 

więcej zdjęć w galerii

4 czerwca 2016, po raz czternasty, bawiliśmy się podczas Pikniku Szkolnego. Jak co roku było coś dla ciała i dla ducha… Aby miło płynął nam czas zagrała dla nas Orkiestra Dęta „Pruszkowianka” a także zatańczyli dla nas uczniowie ze Szkoły Tańca „Jaremi”. Do wspólnej zabawy zaprosili harcerze, a także instruktorzy Bokwa Fitness.

20160521_110509.jpg

więcej zdjęć poniżej

Mocno trzymaliśmy kciuki za pogodę :-))) Efekt - była przepiękna!!! Każdy przecież wie, jak wielką rolę odgrywa aura w imprezach plenerowych.
Podziękowanie dla tych wszystkich (całkiem spora grupa z SP9), którzy spędzili w parku część swojej wolnej soboty (niektórzy ponad 5 godzin!!!).
Trudno wymienić wszystkie atrakcje. Było coś dla ucha, oka, żołądka, motoryki ręki i mięśni całego ciała. Gry i zabawy, warsztaty plastyczne, usprawnianie grafomotoryki, zajęcia integracyjno-ruchowe dla dzieci i rodziców, tworzenie mandali, sterowanie modelami aut, pociągiem, tworzenie biżuterii z elementów przemysłowych (śrubki, nakrętki...), Bokwa Fitness, konkursy z nagrodami i quiz historyczny (udało mi się przejść 17 pytań i zająć 2 miejsce), wystawy malarstwa, fotografii, prezentacje dotyczące adopcji zwierząt itd. A wszystko to przy dźwiękach smooth jazzu, w otoczeniu zieleni, w gronie znajomych i rodziny.
Kolejne "smakowite śniadanie".
Polecam.
Do zobaczenia w czerwcu.

Renata Szcześniak

Czytaj więcej: "ŚNIADANIE W PARKU", odsłona druga - Przemysłowy Pruszków 2016

Odsłon artykułów:
3754837

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem