2 marca 2015 w naszej świetlicy odbyły się Warsztaty realizowane są w ramach projektu „20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce” Fundacji na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL, dofinansowanego przez Narodowy Fundusz  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które poprowadziła pani Beata Bartosiak. Były to warsztaty edukacyjne w zakresie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych na przykładzie odzysku aluminiowych puszek po napojach.

W czasie warsztatów dzieci rozmawiały o tym czym jest odpad, co to są surowce wtórne, kto produkuje odpady i co się z nimi dzieje. Uczniowie dowiedzieli się czym jest i jak przebiega recykling aluminiowych puszek po napojach, obejrzeli wybrane próbki produktów wyprodukowanych z surowców wtórnych oraz półprodukty recyklingu oraz poznali i utrwalili zasady segregacji odpadów. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy magnesik.